SMS KREDYT i InPost rozpoczynają współpracę

W celu zapewnienia klientom jak najlepszego dostępu do produktów, SMS Kredyt Sp. z o.o. rozpoczyna współpracę z InPost Finanse Sp. z o.o. - niezależnym operatorem finansowym o zasięgu ogólnopolskim. Spółka należąca do grupy SMS Kredyt Holding S.A. chce w ten sposób dotrzeć do nowych klientów, obsługiwanych w zakresie usług pocztowych przez firmę InPost.

Rozpoczęcie współpracy z InPost Finanse jest elementem realizacji strategii rozwoju Grupy SMS Kredyt, która zakłada współpracę z sieciami dystrybucji. Przedstawiciele InPost zaoferują pożyczki SMS Kredyt pod marką InPost Finanse.

Odbiorcy będą mogli skorzystać z dwóch produktów:
• Pożyczki udzielane w kwocie od 200 do 800 zł i spłacane w jednej racie po 15 lub 30 dniach.
• Pożyczki udzielane w kwocie od 200 do 2000 zł i spłacane ratalnie w okresie od 2 do 12 miesięcy.

Proces sprzedaży pożyczki będzie maksymalnie uproszczony – klient załatwi formalności oraz otrzyma pożyczkę podczas wizyty listonosza InPost, co zapewni szybką realizację transakcji.

- Współpraca z tak renomowanym partnerem jak InPost przyczyni się do dalszego dynamicznego wzrostu sprzedaży produktów SMS Kredyt oraz znacząco poprawi ich dostępność - mówi Marcin Tokarek – Prezes Zarządu SMS Kredyt Holding S.A.

Dotarcie z produktami SMS Kredyt do nowej grupy klientów wpłynie znacząco na wzrost sprzedaży produktów, co poprawi wyniki Grupy SMS Kredyt w roku 2012. Wzrost sprzedaży Spółka SMS Kredyt planuje sfinansować środkami z obecnie prowadzonej emisji obligacji serii B o wartości 2 mln PLN.

W drugim półroczu 2011 roku SMS Kredyt rozpoczął również sprzedaż w sieci Kredytum S.A. (z dniem 28 lipca), Money House Sp. z o.o. (z dniem 26 września) oraz Fines Sp. z o.o. (z dniem 8 września).

źródło: PROFESCAPITAL