KUPIEC uruchamia dział spedycji krajowej w Tarnowie

Kupiec S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., która działa w branży transportu i spedycji, uruchomiła dział spedycji krajowej w Tarnowie.

Jest to już druga jednostka spedycji krajowej należąca do Spółki, bowiem w maju br. utworzony został oddział w Kielcach. Dynamiczne wejście w spedycję krajową ma pozwolić Kupcowi na zdywersyfikowanie źródeł pochodzenia zleceń transportowych. Powinno się to także przyczynić do zwiększenia przychodów, a także do poprawy poziomu konkurencyjności Spółki.

„Spedycja Kupiec S.A. do maja tego roku nie była obecna na rynku krajowych zleceń transportowych. 6 maja br. otworzyliśmy oddział w Kielcach, specjalizujący się w spedycji krajowej. Przyglądając się pracy tego oddziału, zauważyłem w spedycji krajowej duży potencjał wzrostu i praktycznie już po 2 miesiącach zleciłem przygotowania do uruchomienia jej w Tarnowie. Od początku września dział krajowy już pracuje, przynosząc nowych kontrahentów i zlecenia.” - mówi Leszek Wróblewski, Prezes Zarządu Spółki Kupiec S.A.

„Cały czas dążymy też do pozyskania większej ilości Przewoźników, którzy stale będą współpracować ze spedycją w zakresie transportów krajowych. Uważam ten kierunek rozwoju jako kolejny etap w dywersyfikacji źródeł przychodów Spółki, który może szybciej się rozwijać od spedycji międzynarodowej.” – podsumowuje plany Prezes Wróblewski.

W II kw. br. Spółka wypracowała zysk netto na poziomie 155 tys. zł przy przychodach wynoszących 3,66 mln zł. Wskaźnik c/wk wynosi obecnie 0,66. Natomiast wskaźnik c/z kształtuje się na poziomie 9,7.

źródło: Kupiec