SUNTECH - Partnerstwo z kanadyjską firmą Sensopia Inc.

Giełdowy Suntech rozpoczął współpracę z kanadyjską firmą Sensopia, producentem MagicPlan, jednej z najpopularniejszych aplikacji w Appstore nagrodzonej tytułem „App of the week” w 92 krajach. Dzięki współpracy obu firm użytkownicy systemu do paszportyzacji sieci Suntechu mogą korzystać z nowej, bardzo praktycznej funkcjonalności: możliwości tworzenia planów pomieszczeń na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem. Cała operacja trwa kilka minut i nie wymaga żadnych pomiarów, ani wiedzy technicznej.

Jednym z najbardziej pracochłonnych kroków w procesie inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej jest zasilenie systemu informatycznego danymi o elementach tej sieci: ich lokalizacji, stanie technicznym, przepustowości itd. Część elementów sieci telekomunikacyjnej położona jest na zewnątrz, część natomiast w pomieszczeniach zamkniętych. O ile zmapowanie w systemie światłowodu idącego przez osiedle wymaga jedynie właściwego oznaczenia tego światłowodu na mapie geograficznej, o tyle lokalizacja urządzeń i kabli w pomieszczeniach wymaga od użytkownika znacznie większego wkładu pracy. Użytkownik musi zmierzyć odległości między urządzeniami, ich położenie względem siebie, a także położenie względem ścian danego pomieszczenia. Żeby dane wprowadzone do systemu paszportyzacji były rzetelne, niezbędny staje się dokładny plan pomieszczenia.

„Pomysł na nową aplikację jest wynikiem filozofii, według której działamy: stałego dążenia do ułatwiania pracy użytkownikom naszych systemów” – mówi Magdalena Jabłońska, Menedżer Marketingu spółki Suntech S.A. – „Cały proces zbierania informacji o sieci jest czasochłonny, zatem jeśli możemy go jakoś uprościć, chętnie korzystamy z tej możliwości. Miłośnicy tworzenia planów pomieszczeń metodą tradycyjną oczywiście nie muszą korzystać z nowej aplikacji. Nie przypuszczam jednak, by większość naszych klientów wołała korzystać z liczydła, mając do dyspozycji kalkulator.”

Nowa aplikacja umożliwia użytkownikom Network Inventory wykonanie planu pomieszczenia w kilka minut. Użytkownik systemu staje na środku pomieszczenia, wybiera dowolny kąt pomieszczenia, po czym, obracając się wokół własnej osi, zaznacza po kolei sąsiadujące kąty i wracając do początku zamyka figurę. Otrzymany plan zapisuje się w systemie Network Inventory, gdzie można go edytować nanosząc dowolne elementy sieci telekomunikacyjnej.

źródło: Suntech