OVID WORKS zadebiutuje na NewConnect 31 lipca

Ovid Works, niezależne studio gamingowe z Warszawy łączące opowiadanie historii z interaktywną rozrywką, jest o krok od debiutu na rynku NewConnect. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki oraz wyznaczyła pierwszy dzień notowań. Debiut na warszawskiej giełdzie odbędzie się 31 lipca br.

- Przed nami ważny moment debiutu na rynku NewConnect. Jesteśmy wciąż młodą i dynamicznie rozwijającą się spółką. Wierzę, że inwestorzy docenią naszą pracę i perspektywy rozwoju, podobnie jak miało to miejsce w trakcie wcześniejszych emisji akcji, a sam debiut będzie udany. – komentuje Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Debiut Ovid Works na NewConnect odbędzie się 31 lipca o godzinie 11:00. Do obrotu zostaną wprowadzone już istniejące akcje, debiut na giełdzie nie jest związany z emisją nowych akcji. Uroczystość debiutu będzie transmitowana w kanałach społecznościowych Giełdy Papierów Wartościowych.

Tegoroczne wakacje są niezwykle ważne dla Ovid Works. Oprócz debiutu na NewConnect studio jest również o krok od premiery swojej flagowej gry Metamorhosis. Zgodnie z założeniami gra ma być wydana jeszcze w trwające wakacje.

- Z grą wiążemy spore nadzieje. Uważamy, że przypadnie ona do gustu szerokiemu gronu graczy. Niezwykła podróż naszego bohatera przez magiczny, ręcznie malowany świat Metamorfozy przy muzyce skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana opowiada historię, w którą włożyliśmy bardzo wiele pracy i serca. Przede wszystkim Metamorphosis zbierała świetny feedback na przedpremierowych targach, została okrzyknięta Best of show m.in. na PAX East 2020 – Ars Technica, GDC 2019 – GameSpot i Game Informer oraz EGX 2019 – Rock Paper Shotgun. Jest ona niezwykle dopracowana pod względem artystycznym i programistycznym, co m.in. docenił Epic Games, przyznając nam grant. – dodaje Jacek Dębowski.

Gra Metamorphosis inspirowana jest powieściami Franza Kafki, przede wszystkim Metamorfozą, Procesem oraz Zamkiem. Gracze wcielą się w człowieka który w tajemniczy sposób zmienił się w insekta. Głównym zadaniem jest znalezienie sposobu na powrót do naszego ciała. Świat gry charakteryzują ręcznie malowane elementy, które w niesamowity sposób oddają surrealistyczny klimat całej rozgrywce. Ovid Works pracuje także nad grą Nemesis: Distress oraz Interkosmos 2: Falling Star. Gra Nemesis współtworzona jest z Awaken Realms. Będzie to multiplayer osadzony w uniwersum kultowej gry planszowej Nemesis (autorstwa wspominanego Awaken Realms). Co ciekawe, dodatek do gry planszowej zebrał w połowie czerwca ponad 5 mln GBP na platformie Kickstarter. Z kolei Falling Star to VR-owa gra z możliwością rozgrywki z drugą osobą, która w odróżnieniu od poprzednika będzie również grywalna bez hełmu VR. Obie gry będą miały swoją premierę w 2021 r.

Ovid Works wydał w 2017 r. grę Interkosmos, która była pierwszą, ambitną produkcją VR młodego studia. Gra została dobrze przyjęta przez graczy. Zebrała 91% pozytywnych recenzji na platformie Steam.

źródło: InnerValue Investor Relations