MINUTOR ENERGIA podpisał umowę o współpracy z firmą Tauron Nowe Technologie S.A.

MINUTOR Energia, spółka notowana na New Connect, zawarła 18 maja umowę, w ramach której została Certyfikowanym Instalatorem Fotowoltaiki dla firmy Tauron Nowe Technologie. Kontrakt obejmuje wykonywanie przez spółkę kompleksowych montaży instalacji fotowoltaicznych dla klientów firmy Tauron, zlokalizowanych na terenie całego województwa śląskiego oraz części województw opolskiego i małopolskiego.

- Z prawdziwą dumą podpisaliśmy dzisiaj umowę o współpracy, która pozwoli nam odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców zainteresowanych zwiększeniem swojej niezależności energetycznej poprzez budowę instalacji fotowoltaicznych. Dzięki zawarciu kontraktu z firmą Tauron Nowe Technologie S.A. czujemy się docenieni za wieloletni trud włożony w tworzenie rzetelnej i godnej zaufania firmy, która jest wiarygodna w oczach partnerów biznesowych. Jest to kamień milowy w rozwoju firmy i jednocześnie satysfakcjonujący dowód na uzyskanie wysokich kompetencji, które konsekwentnie nabywamy od początku naszej działalności – mówi Zbisław Lasek, Prezes Zarządu spółki MINUTOR Energia.

- Moda na bycie ekologicznym i chęć uniezależnienia się od zewnętrznych źródeł energii sprawiają, że rynek instalacji służących do wytwarzania energii elektrycznej ze słońca i jej magazynowania kwitnie. Jako część Grupy Kapitałowej TAURON chcemy współpracować z najlepszymi. Musimy mieć pewność, że posługując się certyfikatem ze znakiem TAURONA taka firma nie zawiedzie naszego zaufania. W branży energetycznej bardzo ważna jest odpowiedzialność, więc skrupulatnie weryfikujemy dokonania i możliwości naszych partnerów. Mamy pewność, że działalność MINUTOR Energia S.A. wpisuje się w nasze wyśrubowane oczekiwania – powiedział Piotr Apollo, prezes spółki TAURON Nowe Technologie.

Zapowiedź podpisania umowy pojawiła się już na tegorocznym Europejskim Kongresie Gospodarczym - rozpoczęcie współpracy z firmą MINUTOR Energia S.A. ogłosił Piotr Apollo, Prezes Zarządu Tauron Nowe Technologie S.A. Podpisanie kontraktu potwierdza wysokie standardy usług spółki MINUTOR Energia i realizowanie montaży instalacji fotowoltaicznych zgodnie z obowiązującym prawem oraz normami. Stanowi też dowód na uzyskanie ugruntowanej pozycji przez spółkę oraz daje przewagę w negocjacjach dzięki uzyskaniu statusu certyfikowanego instalatora fotowoltaiki dla spółki będącej częścią największej grupy kapitałowo-energetycznej w kraju.

źródło: InnerValue Investor Relations