MEDAPP wzmacnia Zarząd oraz kadrę specjalistów

Dnia 14 maja 2019 r. Rada Nadzorcza Medapp S.A. podjęła uchwałę w sprawie powołania Rafała Ligęziński w skład Zarządu Spółki, powierzając mu stanowisko Członka Zarządu. Pan Rafał Ligięziński objął obowiązki z dniem 14 maja 2019 roku i będzie odpowiadać za sprzedaż oraz komercjalizację produktów na rynku polskim oraz zagranicznym.

Kadrę specjalistów wzmocnił Marek Wypych, który objął stanowisko Dyrektora Działu Sprzedaży. Marek Wypych jest odpowiedzialny za rozwój produktów w zakresie obrazowania medycznego na rynku polskim oraz zagranicznym.

Cieszymy się, że do naszego zespołu sprzedaży dołącza Pan Rafał Ligęziński, osoba z dużym doświadczeniem w telemedycynie oraz w rozwoju biznesu sprzedażowego. Nasza strategia zakłada poszerzenie grona odbiorców naszych produktów na rynku polskim oraz zagranicznym. Jesteśmy przekonani, że wieloletnie doświadczenie dyrektora działu sprzedaży Marka Wypycha w dziedzinie obrazowania medycznego oraz doświadczenie Rafała pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój naszej spółki, co z kolei przełoży się na wynik. - podkreślił Mateusz Kierepka prezes zarządu MedApp S.A.

Rafał Ligęziński posiada bogate doświadczenie na rynku medycznym między innymi w obszarze telemedycznym, które zdobywał zarówno w Polsce jak i za granicą. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Kalifornijskim (UCLA). Studiował MBA w Międzynarodowej Szkole Przedsiębiorczości w Warszawie. W ostatnim roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu w spółce VG Medical Co Ltd., gdzie odpowiadał za sprzedaż na rynkach zagranicznych. W latach 2014-2016 jako wiceprezes Zarządu Famed Żywiec Sp. z o.o. przyczynił się do wzrostu sprzedaży, wdrożył nowe produkty medyczne oraz poszerzył globalną sieć dystrybutorów. Będąc dyrektorem regionalnym na Europę Centralną oraz Azję w Fuji Film rozbudował sieć sprzedaży w regionach za które odpowiadał oraz wprowadził nowe marki i produkty na rynek. Ponadto pracując jako Dyrektor Regionalny w Oracle podwoił wielkość celów sprzedażowych. Wcześniej pracował między innymi w AXA Assistance Polska, AIG Poland gdzie jako dyrektor sprzedaży nadzorował rozwój produktów w obszarze ubezpieczeń wypadkowych, zdrowotnych oraz bancassurance.

Marek Wypych z to manager z ponad 16-letnim doświadczeniem na stanowiskach sprzedażowych na rynku medycznym i farmaceutycznym, które zdobywał w oddziałach największych koncernów zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. MSD, Tyco, Schering-Plough. Dodatkowo posiada doświadczenie przy dużych projektach medycznych w tym pierwszych w Polsce hybrydowych sal operacyjnych. Jest absolwentem AWF w Krakowie. Ponadto pracował na stanowisku Dyrektora Sprzedaży w firmie Siemens. Specjalizuje się w sprzedaży i negocjacjach handlowych, a także w przywództwie i zarządzaniu zespołami oraz wprowadzaniem i komercjalizacją nowoczesnych technologii medycznych. Przez ostatnie lata zajmował się projektami na styku sprzętu medycznego i oprogramowania.

źródło: InnerValue Investor Relations