LS TECH-HOMES negocjuje 3 kontrakty w Niemczech

LS Tech-Homes S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, podpisała 3 protokoły negocjacyjne z kontrahentami z Niemiec. Całkowita wartość potencjalnych kontraktów Emitenta wynosi ponad 9 mln EUR brutto.

Spółka w związku z prowadzonymi negocjacjami z trzema podmiotami z Niemiec podpisała protokoły negocjacyjne na wyprodukowanie, dostarczenie i zmontowanie domów modułowych wraz z niezbędną infrastrukturą. Zgodnie z nimi LS Tech-Homes S.A. będzie pełniła rolę generalnego wykonawcy inwestycji dotyczącej kompleksowej budowy domów mieszkalnych na sprzedaż w mieście Essen oraz na terenie Lipska, a także budowy obiektu w technologii modułowej na potrzeby kliniki w Berlinie. Łączna wstępna kwota wszystkich trzech kontraktów sięga 9,1 mln EUR brutto, a Spółka zamierza podpisać w najbliższym czasie ostateczne umowy na ich realizację.

„Podpisane protokoły negocjacyjne bardzo mocno przybliżają nas do finalizacji umów na realizację trzech dużych projektów w Niemczech. Zainteresowanie naszą technologią na rynkach zagranicznych jest bardzo duże, dlatego w naszej strategii rozwoju sprzedaży kładziemy bardzo duży nacisk na ekspansję zagraniczną. Oczywiście realizacja trzech inwestycji w Niemczech przełoży się w pozytywny sposób na wyniki finansowe Spółki w 2018 roku.” - podkreśla Mirosław Pasieka, Prezes Zarządu Spółki LS Tech-Homes S.A.

LS Tech-Homes S.A. wypracowała w pierwszym półroczu 2017 r. zysk netto na poziomie ponad 4,7 mln zł przy przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 16,5 mln zł. Spółka przeprowadziła w tym roku z sukcesem 5 emisji obligacji i pozyskała z nich blisko 22,9 mln zł. Środki te zostaną wykorzystane na realizację zagranicznych kontraktów. Ekspansja zagraniczna jest jednym z głównych elementów strategii rozwoju Emitenta, a oferowana przez niego technologia wzbudza bardzo duże zainteresowanie na rynkach zagranicznych, ponieważ wyróżnia się ona wysoką powtarzalnością standardu wykonania oraz niedostępną dla technik konwencjonalnych szybkością montażu.

LS Tech-Homes S.A. jest Spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. oraz liderem w produkcji paneli kompozytowych w technologii SIP w Europie, które są wykorzystywane do budowy jedno- i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Dynamiczny rozwój Emitenta jest możliwy dzięki zapleczu produkcyjnemu w pięciu zakładach: w Czechowicach-Dziedzicach, Studzienicach, Pszczynie oraz dwóch fabrykach w Koniecwałdzie. Spółka planuje przenieść notowania swoich akcji na rynek regulowany GPW w Warszawie.

źródło: LS Tech-Homes