ICE CODE GAMES wypracowało w pierwszym kwartale 2022 roku ponad 276 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży

Ponad 276 tys. zł przychodów ze sprzedaży netto wypracował w pierwszym kwartale br. notowany na NewConnect producent gier wideo na PC i konsole – Ice Code Games. Stan gotówki na koncie spółki na koniec kwietnia 2022 roku wynosił ponad 1,1 mln zł. W raportowanym okresie Ice Code Games spłaciła wszystkie zobowiązania pożyczkowe – w kwocie prawie 2 mln zł, które zostały zaciągnięte jeszcze przed połączeniem z Avatrixem.

W pierwszym kwartale 2022 roku Ice Code Games wypracowało ponad 276 tys. zł przychodów netto ze sprzedaży. W analizowanym okresie spółka poniosła stratę netto w wysokości 608 tys. zł. Stan gotówki na koncie spółki, na koniec kwietnia 2022 roku, wynosił ponad 1,1 mln zł, co w porównaniu z 2021 rokiem oznacza wzrost o 141 procent. Stan kapitałów własnych spółki na koniec raportowanego okresu wyniósł ponad 18,1 mln zł.

- Wygenerowana strata ze sprzedaży, wynika głównie harmonogramu płatności związanych z płatności za produkcję gry Hard West 2 i jest naturalnym efektem tego, że w pierwszym kwartale br. nie był planowany żaden duży kamień milowy. Strata ta była brana pod uwagę w procesie planowania budżetu produkcji i będzie zniwelowana w drugim kwartale br. - informuje Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games. - Dobra kondycja finansowa Spółki pozwoliła także na spłatę w styczniu br. zobowiązań pożyczkowych w wysokości ok. 2 mln zł. W ostatnich dwóch latach spółka Ice Code Games była rentowna i tego też spodziewamy się w tym roku. Cała nasza działalność jest ukierunkowana na tworzenie gier, co stwarza olbrzymie szanse rynkowe i perspektywy ekonomiczne - dodaje Paweł Wilk.

Hard West 2 to sequel wydanej w 2015 r. strategicznej gry turowej, która sprzedała się w liczbie ponad 0,5 mln egzemplarzy. Gra nadal będzie osadzona w realiach Dzikiego Zachodu i jest znaczącym udoskonaleniem pierwszej części. Gracze będą mogli liczyć na spełnienie westernowych fantazji pokroju strzelanin w samo południe, napadów na bank i konnych pościgów za pociągami ze złotem. Takie zadania będą jedynie wprowadzeniem do momentami mrocznej, a chwilami szalonej opowieści o gangu osób połączonych przez przypadek, które mają zatargi z nieczystymi siłami. Wśród nowości jakie znajdą się w grze, twórcy wymieniają niespotykane w grach turowych – dynamiczne levele, które pozwolą odtworzyć i przeżyć sceny pościgów znane z westernów. W efekcie Hard West 2 będzie dużo bardziej dynamiczną i ekscytującą grą niż typowy przedstawiciel tego gatunku. Producenci zaprezentowali już unikalny nowy „system brawury” zapewniający bardziej agresywne podejście do taktyki i walki. Premiera Hard West 2 w wersji na PC zaplanowana jest jeszcze w tym roku.

Ice Code Games wspólnie z holenderskim wydawcą – Good Shepherd Entertainment, uruchomili na platformie Steam otwartą betę gry Hard West 2. Wersja testowa daje graczom możliwość zagrania w kilka pierwszych misji oraz wyrażenia opinii na temat projektu. Koszty produkcji i marketingu gry w całości ponosi wydawca.

- Aktualnie pracujemy nad dwoma projektami – Hard West 2 i Odyseusz. Pierwszy z projektów będzie miał swoją premierę jeszcze w tym roku i to nasz główny cel. O drugim projekcie o roboczej nazwie Odyseusz, który jest w fazie pre-produkcji, mogę jedynie powiedzieć, że jest tworzony na nowym IP należącym do Ice Code Games, a jego budżet jest porównywalny z aktualnie tworzoną grą - podsumowuje Paweł Wilk. - Poza dwiema grami, w tym roku planujemy również zakończyć prace nad projektem DEMIURG – wspieranym przez sztuczną inteligencję systemem kreacji treści do gier z widokiem z lotu ptaka. Jednocześnie tworzymy grę testową, która umożliwi testowanie narzędzia i będzie podstawą do stworzenia kolejnego tytułu - dodaje prezes Ice Code Games.

Więcej szczegółów na temat zapisów na playtesty gry Hard West 2 stronie hardwestgame.com oraz karcie gry na platformie Steam - https://store.steampowered.com/app/1282410/Hard_West_2/

źródło: InnerValue