ICE CODE GAMES - Ruszyła Open Beta gry Hard West 2

Ice Code Games – producent gier wideo na PC i konsole, wspólnie z holenderskim wydawcą – Good Shepherd Entertainment, uruchomili na platformie Steam otwartą betę gry Hard West 2. Wersja testowa długo wyczekiwanego przez graczy sequela przebojowej strategii turowej, osadzonej w realiach amerykańskiego Dzikiego Zachodu, daje graczom możliwość zagrania w kilka pierwszych misji oraz wyrażenia opinii na temat projektu. Twórcy tytułu udostępnili także nowy trailer, w którym przedstawione są założenia fabuły, unikatowe cechy gry, główne punkty mechaniki oraz gameplay.

- Wczesny dostęp do Hard West 2 w pełni grywalnej wersji pozwoli nam zmierzyć zainteresowanie produktem oraz uzyskać feedback ze strony użytkowników. Chcemy się upewnić się, że nasza gra spełnia oczekiwania środowiska graczy oraz sprawdzić czy jest w stanie konkurować z innymi tytułami, uznawanymi za punkty odniesienia - mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games. - Uwagi ze strony graczy zostaną wykorzystane do nadania ostatecznych szlifów Hard West 2. Do samego ko1ńca fazy Beta będą analizowane i brane pod uwagę przez zespół tworzący grę - dodaje Paweł Wilk.

Hard West 2 pozwoli graczom na spełnienie westernowych fantazji pokroju strzelanin w samo południe, napadów na bank i konnych pościgów za pociągami ze złotem. Takie zadania będą jedynie wprowadzeniem do momentami mrocznej, a chwilami szalonej opowieści o gangu osób połączonych przez przypadek, które mają zatargi z nieczystymi siłami. Wśród nowości jakie znajdą się w grze, twórcy wymieniają niespotykane w grach turowych – dynamiczne levele, które pozwolą odtworzyć i przeżyć sceny pościgów znane z westernów. W efekcie Hard West 2 będzie dużo bardziej dynamiczną i ekscytującą grą niż typowy przedstawiciel tego gatunku. Już na tym etapie producenci zaprezentowali unikalny nowy „system brawury” zapewniający bardziej agresywne podejście do taktyki i walki. Produkcję na pewno wyróżnia połączenie dwóch przeciwstawnych biegunów – wymagającą namysłu taktyczną grę z dynamizmem i płynnością typową dla gier akcji.

Jednym ze współautorów rozbudowanej fabuły jest zdobywca nagrody Origins i autor bestsellerów New York Timesa – Matt Forbeck (Deadlands). Swoich głosów postaciom z gry użyczyli m.in. Kevin Conroy (Batman: The Animated Series), Darien Sills-Evans (Days Gone, League of Legends) i Adam Gifford (The Colony, Batman: Hush). O oprawę dźwiękową zadbał zdobywca nagrody BAFTA - Jason Graves (Dead Space, Tomb Raider).

Wydawcą tytułu jest wielokrotnie nagradzany Good Shepherd Entertainment, który ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym sukces pierwszej części gry Hard West. Wśród największych hitów tego wydawcy warto wymienić Monster Train, serię Transport Fever, Phantom Doctrine czy doceniony przez krytyków John Wick Hex. Good Shepherd oferuje swoje know-how oraz sieć nagradzanych pisarzy, muzyków i twórców, a także dostęp do popkulturowych praw własności intelektualnej.

Premiera Hard West 2 w wersji na PC zaplanowana jest jeszcze w tym roku. Koszty produkcji i marketingu gry w całości ponosi wydawca.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=qfiy6hKU0ZU
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1282410/Hard_West_2/

źródło: InnerValue