ICE CODE GAMES - Premiera gry Hard West 2 została ustalona na 4 sierpnia

Wyczekiwany przez graczy sequel popularnej strategii turowej – Hard West 2 – już 4 sierpnia trafi do sprzedaży. Przy okazji ogłoszenia daty premiery, producent – Ice Code Games – zaprezentował nowy zwiastun. Wydawcą jest wielokrotnie nagradzany Good Shepherd Entertainment.

- Flagowy projekt Ice Code Games – Hard West 2 – będzie miał premierę w pełnej wersji już 4 sierpnia. Aktualnie wprowadzamy ostatnie poprawki, tak żeby gracze mogli cieszyć się w pełni dopracowanym produktem. W dniu premiery gra zadebiutuje na komputerach stacjonarnych i będzie można ją nabyć w formie cyfrowej na platformach Steam oraz GOG - mówi Paweł Wilk, prezes zarządu Ice Code Games. - Wyznaczenie daty premiery jest jednym z kluczowych momentów w procesie produkcji, więc z tej okazji zaprezentowaliśmy także najnowszy trailer - dodaje Paweł Wilk.

Hard West 2 przeniesie graczy w świat westernu i zapewni im około 25-30 godzin rozrywki. Mogą oni liczyć na „strzelaniny w samo południe”, napady na banki i konne pościgi za pociągami ze złotem. To wprowadzenie do mrocznej, a momentami szalonej opowieści o gangu, który ma zatargi z nieczystymi siłami. W grze znajdą się unikatowe dynamiczne levele. „System bravado” zapewni bardziej agresywne podejście do taktyki i walki. Produkcję wyróżnia połączenie przeciwstawnych biegunów – wymagającą namysłu taktyczną grę z płynnością typową dla gier akcji.

- W porównaniu z betą, w pełnej wersji Hard West 2 gracze odnajdą rozwinięcie historii głównego bohatera, Gina Cartera i jego bandy a także nowych przeciwników, bronie i ciekawe mechaniki, pozwalające toczyć wyrównaną walkę ze światem Hard West. Jestem pewien, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki nowym biomom. Poza śnieżnym, zaprezentujemy prerie, pustynie oraz mroczne zakamarki, w które lepiej nie zapuszczać się nieprzygotowanym - wymienia prezes zarządu Ice Code Games.

Jednym z autorów fabuły gry Hard West 2 jest autor bestsellerów New York Times i zdobywca nagrody Origins – Matt Forbeck (Deadlands). Głosów postaciom z gry użyczyli m.in. Kevin Conroy (Batman: The Animated Series), Darien Sills-Evans (Days Gone, League of Legends) oraz Adam Gifford (The Colony, Batman: Hush), a o oprawę dźwiękową zadbał zdobywca nagrody BAFTA - Jason Graves (Far Cry Primal, Tomb Raider).

Good Shepherd Entertainment ma na koncie wiele sukcesów, w tym pierwszej części gry Hard West. Holenderski wydawca oferuje know-how oraz sieć nagradzanych pisarzy, muzyków i twórców, a także dostęp do praw własności intelektualnej. Koszty produkcji i marketingu gry Hard West 2 w całości ponosi wydawca.

Trailer: https://youtu.be/t_iehyC-GXY
Karta Steam: https://store.steampowered.com/app/1282410/Hard_West_2/

źródło: InnerValue