HUCKLEBERRY GAMES zmierza na rynek NewConnect

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, rozpoczyna ofertę publiczną akcji, z której chce pozyskać do 4 mln zł. Spółka ma zamiar zadebiutować na rynku NewConnect do końca 2016 r.

Huckleberry Games S.A. jest Spółką zajmującą się innowacyjnymi grami typu MMORPG i pracuje obecnie na produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad”. Jej premiera została przewidziana na koniec 2016 r. Emitent do produkcji swoich gier używa nowoczesnego silnika unity3d. Serwer wykorzystany przy produkcji gry „Edengrad” jest autorską technologią Spółki, a metody w nim użyte są innowacyjne na skalę światową. Środki pozyskane z emisji akcji Huckleberry Games S.A. zamierza przeznaczyć na produkcję nowych gier przeznaczonych na komputery PC, konsole oraz urządzenia VR, a także na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”.

„Środki pozyskane z oferty publicznej umożliwią nam realizację kluczowych projektów Spółki, czyli produkcję innowacyjnej gry na urządzenia w technologii VR - „Edengrad: Arena” oraz wieloplatformowej, bowiem dostępnej na komputery PC oraz konsole, i wysokojakościowej (o jakości AAA) gry „Stay Hungry”, a także rozwijanie naszego flagowego produktu, jakim jest gra „Edengrad”. Pozyskany kapitał pozwoli nam na zatrudnianie specjalistów z międzynarodowym doświadczeniem, dzięki czemu będziemy posiadali zasoby niezbędne do stworzenia nowych produkcji.” - komentuje Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Strategia Rozwoju Huckleberry Games S.A. zakłada dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie Spółka będzie zajmowała się produkcją gry „Edengrad: Arena”, która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Emitent zamierza także przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu”, w której będą się oni komunikowali z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze takich jak: rozpoczęcie wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Kolejną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games S.A. będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access jest planowana na rok 2017/2018.

„Gra „Edengrad: Arena” pozwoli nam wejść na rynek gier VR, gdzie jest wyższe zapotrzebowanie na nowe i jakościowe produkcje niż w jakimkolwiek innym segmencie gier video. Huckleberry Games aspiruje do bycia liderem w tym segmencie. Umożliwić ma nam to nieskomplikowana, ale dopracowana na każdej płaszczyźnie gra, która pozwoli na uzyskanie doświadczenia potrzebnego do produkcji kolejnych, bardziej zaawansowanych gier na VR. Natomiast gra „Stay Hungry” pokaże nową i zupełnie inną jakość gier RolePlay. Planowo, nasza druga produkcja również będzie wykorzystywała gogle VR, ale nie będzie to wymagane od gracza.” - dodaje Prezes Borowski.

W tym roku Spółka przeprowadziła już kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter, z której pozyskała ponad 230 tys. zł. Była to kwota wyższa od pierwotnych założeń na poziomie 200 tys. zł. Emitent przez kilka miesięcy przygotowywał się do kampanii na Kickstarterze i odniósł bardzo duży sukces podczas kampanii poprzedzającej na Headtalkerze.

Jednym z Akcjonariuszy Huckleberry Games S.A. jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - ERNE VENTURES. W marcu 2015 r. fundusz zainwestował w Huckleberry Games S.A. środki, które umożliwiły Spółce realizację prac nad rozwojem gry „Edengrad”.

źródło: Huckleberry Games