HUCKLEBERRY GAMES: premiera gry „Edengrad” w kwietniu 2017 r.

Huckleberry Games S.A., Spółka z branży gier komputerowych, poinformowała o ustaleniu terminu premiery gry „Edengrad” na platformie Steam na dzień 04.04.2017 r. Debiut tej produkcji jest ściśle związany z planowanym wejściem Spółki na rynek NewConnect do końca 2 kw. 2017 r.

Spółka Huckleberry Games S.A. ogłosiła, że premiera gry „Edengrad” za pośrednictwem platformy dystrybucji cyfrowej Steam została wyznaczona na dzień 04.04.2017 r. Według wewnętrznych badań, jakie Emitent przeprowadził w celu ustalenia jak najlepszej daty debiutu, początek kwietnia jest bardzo dobrym terminem do wypuszczenia tego typu gry. Gra „Edengrad” zostanie wprowadzona do dystrybucji w wersji Alpha, czyli w fazie wczesnego dostępu, co wynika z chęci budowania wokół niej szerokiej społeczności oraz umożliwienia graczom realnego wpływu na proces tworzenia gry. Spółka oczekuje dużego zainteresowania swoją produkcją oraz liczy na wysoką sprzedaż na rynkach zagranicznych.

„Gra „Edengrad” początkowo miała pojawić się na platformie Steam już w połowie marca, jednak rygorystyczne wymagania certyfikacyjne spowodowały, że premiera gry została ostatecznie ustalona na 4 kwietnia. Na dłuższy czas oczekiwania na debiut złożyły się też konieczność implementacji polityki zabezpieczeń platformy Steam oraz dostosowania gry dla dużej grupy odbiorców z Europy Wschodniej. To właśnie na stworzeniu zaangażowanej społeczności zależy nam najbardziej. Udostępnienie gry w fazie Alpha pokazuje, że Huckleberry Games S.A. liczy na aktywny wkład graczy nie tylko w tworzenie i rozwój gry, ale i w zapewnienie szerokiego grona zainteresowanych odbiorców. Od początku powstawania gry dajemy graczom możliwość wyrażenia opinii czy sugestii poprzez platformę Steam, forum „Edengradu” oraz portale społecznościowe, budując bazę przyszłych nabywców gry i zainteresowanie wokół projektów Spółki.” - wyjaśnia Patryk Borowski, Prezes Zarządu Spółki Huckleberry Games S.A.

Premiera gry „Edengrad” jest ściśle powiązana z planowanym debiutem Spółki na rynku NewConnect. W najbliższym czasie Huckleberry Games S.A. złoży niezbędne dokumenty do KDPW, a następnie złoży wniosek do Giełdy Papierów Wartościowych o wprowadzenie jej akcji do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Plany Spółki zakładają, że jej debiut na alternatywnym rynku powinien nastąpić do końca 2 kw. 2017 r. Huckleberry Games S.A. z oferty publicznej akcji serii E pozyskała ponad 2 mln zł. W ramach przeprowadzonej oferty publicznej Spółka dokonała przydziału 102.439 szt. akcji serii E, na które zapisy złożyło 133 inwestorów. Cena emisyjna wynosiła 20,00 zł za 1 akcję. Środki pozyskane przez Huckleberry Games S.A. zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery PC, konsole i urządzenia VR oraz na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry „Edengrad”.

„Wejście na rynek NewConnect oznacza dla Spółki możliwość pozyskania środków na rozwijanie oraz dopracowanie koncepcji gry, a także urzeczywistnienie pomysłów naszych najbardziej aktywnych i zaangażowanych fanów. Huckleberry Games S.A. pokazuje tym samym, że jest Spółką, która dba o przejrzystość i pokłada duże zaufanie w swoim otoczeniu.” - dodaje Prezes Borowski.

Huckleberry Games S.A. zajmuje się produkcją innowacyjnych gier typu MMORPG i pracuje obecnie nad produkcją wieloosobowej gry o nazwie „Edengrad”. Spółka do produkcji swoich gier wykorzystuje nowoczesny silnik unity3d. Serwer użyty przy produkcji gry „Edengrad” jest autorską technologią Spółki, a metody w nim wykorzystane są innowacyjne na skalę światową. Spółka chce również przygotować aplikację mobilną dla graczy „Edengradu”, w której będą się oni komunikować z innymi graczami oraz otrzymywali powiadomienia o akcjach dziejących się w grze, m.in. rozpoczęciu wojen, sprzedanym przedmiocie na aukcji (w grze) oraz promocjach w sklepie z przedmiotami premium. Strategia Rozwoju Huckleberry Games S.A. zakłada dalsze realizowanie bardzo innowacyjnych gier. W najbliższym czasie Spółka będzie zajmowała się produkcją gry „Edengrad: Arena”, która będzie przeznaczona na urządzenia VR. Następną bardzo ważną produkcją studia Huckleberry Games S.A. będzie gra RPG „Stay Hungry” przeznaczona na komputery PC oraz konsole. Jej premiera w wersji Early Access została zaplanowana na rok 2017/2018.

Zgodnie z szacunkami wartość polskiego rynku gier wideo wyniosła w 2015 r. 425 mln USD i zanotowała ponad 7% wzrost w stosunku do poprzedniego roku. Prognozy rynkowe stanowią o tym, że wartość tego rynku wzrośnie do 573 mln USD w 2020 r. Polski rynek jest skupiony przede wszystkim na grach na komputery PC, co wynika głównie z niższych cen jednostkowych niż w innych krajach.[1]

Jednym z Akcjonariuszy Huckleberry Games S.A. jest notowany na rynku NewConnect fundusz kapitałowy - ERNE VENTURES. W lutym 2015 r. fundusz zainwestował w Huckleberry Games S.A. środki, które umożliwiły Spółce realizację prac nad rozwojem gry „Edengrad”.

[1] Dane na podstawie raportu przygotowanego przez PwC „Perspektywy rozwoju branży rozrywki i mediów w Polsce 2016-2020 - Gry wideo”

źródło: Huckleberry Games