AZTEC rozpoczyna rok ze 130% wzrostem przychodów ze sprzedaży

Na przykładzie poznańskiej spółki Aztec International S.A. i jej wyników finansowych za I kwartał br., widać oznaki rodzącego się optymizmu w branży budowlanej. Zrealizowana przez Spółkę na poziomie 3,97 mln zł sprzedaż oznacza 12% wzrost przychodów w porównaniu do poprzedniego kwartału i aż 130% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu 2011 roku. Dla tej stosunkowo młodej spółki giełdowej, jest to historyczny kwartał pod względem przychodów ze sprzedaży.

„Ten niebagatelny wzrost zawdzięczamy realizacji dużych kontraktów zawartych w poprzednim roku z międzynarodowymi holdingami. Duży wpływ na osiągnięte wyniki miała również zmiana strategii Spółki, której priorytetem jest intensywny rozwój pod względem technologii oraz inwestycje w innowacje. Strategia sprzedaży ukierunkowana jest na ciągłe poszerzanie rynków zbytu, dlatego idąc tym tropem, już w styczniu br. Spółka podpisała umowę handlową opiewającą na kwotę 900 tys. EUR, co również wpłynęło na tak wysokie przychody ze sprzedaży.”, mówi Marek Ciulis, prezes zarządu Aztec International S.A. Kontrakt będzie realizowany do końca 2014 roku, więc Zarząd Spółki przewiduje, że pozytywny trend towarzyszący Aztecowi, utrzyma się również w kolejnych kwartałach.

Rafał Cędrowski, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Aztec International S.A. przypomina „Spółka przymierza się również do przejęcia kolejnego podmiotu, producenta innowacyjnych linii technologicznych, które będzie dopełnieniem realizowanej strategii.”

Dane finansowe za I kwartał 2012r. zostały opublikowane za pomocą raportu okresowego, który dostępny jest na stronie Spółki www.aztec-international.eu w zakładce Relacje inwestorskie.

źródło: AZTEC