DEKTRA z sukcesem zakończyła ofertę prywatną

Po udanej prywatnej emisji akcji i rozpoczęciu produkcji folii LDPE, Dektra zamierza zainwestować w ochronę środowiska naturalnego. Kolejną inwestycją Spółki będzie linia do recyclingu tworzyw sztucznych.

Postawy proekologiczne stają się coraz ważniejszym składnikiem strategii każdej firmy. Przetwarzanie i odzyskiwanie niezbędnych surowców również zyskuje w dzisiejszych czasach nowe znaczenie. Duża uniwersalność tworzyw sztucznych oraz możliwość ich powtórnego wykorzystania sprawiły, że mają one coraz szersze zastosowanie, w związku z tym spodziewany jest trwały wzrost popytu na to tworzywo w ciągu najbliższych lat.

Regranulat uzyskany w procesie recyklingu Dektra zamierza wykorzystać do produkcji folii. Pozyskiwanie własnych surowców zaowocuje dużymi oszczędnościami oraz umożliwi pełną kontrolę nad jakością wytwarzanej folii.

W wyniku prywatnej emisji akcji Dektra pozyskała środki w wysokości 1 279 600 zł, pierwsze notowanie na rynku NewConnect planowane jest na maj 2011 r. Rozwój produkcji w spółce Indiver (spółka w 100% zależna od Dektra SA) dodatkowo wzmocniony linią do recyklingu tworzyw sztucznych utrwali pozycję firmy na rynku przyczyniając się jednocześnie do rozwiązania problemu odpadów nieulegających biodegradacji.

źródło: DEKTRA