HUSSAR GRUPPA łączy siły z E100. Europejski mariaż polskich firm logistycznych

Hussar Gruppa podpisała z firmą E100 umowę na świadczenie usług pomocy drogowej dla klientów E100 na terenie Europy Zachodniej. Dzięki temu warszawska firma zyska kilka tysięcy nowych zleceń rocznie, a E100 zapewniła ochronę swoim klientom na terenie Europy Zachodniej.

E100 to firma oferująca międzynarodowe karty paliwowe działające w 23 państwach Europy Wschodniej i Azji. Klientami firmy jest ponad 2000 firm transportowych, a z kart przez nią wydanych korzysta 16 tysięcy kierowców dziennie. E100 to również „Klub Pomocy na Drogach”- nieformalne zrzeszenie klientów firmy, które pomaga usuwać skutki usterek ciężarówek i kolizji w Polsce, Rosji na Ukrainie i Białorusi. I właśnie na tym polu E100 i Hussar Gruppa znalazły wspólną płaszczyznę działania. - Ta umowa to z pewnością przełom dla obu firm. Dzięki niej nasi klienci będą mogli skorzystać z dodatkowych usług związanych z bezpieczeństwem kierowców i ładunku na terenie Europy Zachodniej. Codziennie kilka tysięcy kierowców z naszymi kartami porusza się po drogach Europy Zachodniej. Od 1 czerwca są oni objęci fachowym zabezpieczeniem na wypadek jakichkolwiek zdarzeń na drodze przez specjalistów Hussar Gruppa. Usługi rozliczane są bezgotówkowo- podkreśla Walery Wajc, prezes E100 Polska.

HUSSAR Gruppa specjalizuje się w naprawie uszkodzonych hamulców, sprzęgieł, tarcz, wszelkiego rodzaju uszkodzeń elektryki, pneumatyki, mechaniki, udrażnianiu układu paliwowego, uszkodzeń kół, rozciętych plandek, niesprawnych pomp wody, uszkodzonych turbokompresorów, awarii agregatów chłodniczych, pneumatyki lawet. Rozwiązuje również problemy nietypowe takie jak odszukanie i podmiana nietrzeźwych kierowców, odnajdowanie zaginionych ciężarówek. – Nasze motto głosi, że „nawet jeśli nie będziemy mogli rozwiązać problemu sami, na pewno znajdziemy sposób by pomóc”. Umowa z E100 to dla nas kilka tysięcy nowych klientów rocznie. Codziennie na Zachodzie porusza się ok. 8 tysięcy aut z kartami E100. Nasze bazy i warsztaty naprawcze w Wielkiej Brytanii, Francji. Luksemburgu, Belgii i Niemczech, pozwolą klientom E100 na pełny komfort w razie zdarzenia losowego i kilkudziesięcioprocentową oszczędność w stosunku do cen płaconych wcześniej przy tego typu zdarzeniach- podkreśla Konrad Kąkolewski, prezes Hussar Gruppa.

Przypomnijmy, że celem Hussar Gruppa jest debiut na NewConnect do końca bieżącego roku. Z prywatnej oferty chce pozyskać kilka milionów złotych z przeznaczeniem głównie na dofinansowanie linii biznesowych HUSSAR Innovations, HUSSAR Parts, HUSSAR Cash oraz HUSSAR Claims Solutions.

Swoje usługi Hussar Gruppa świadczy w Europie Zachodniej, głównie Niemczech, Francji, krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Posiada bazy i warsztaty naprawcze w Luksemburgu, Belgii, Niemczech i na granicy Włoch i Austrii. W ciągu trzech lat zamierza stać się najlepiej zarządzaną średniej wielkości firmą transportową w Europie.

źródło: EVEREST CONSULTING