CREEPY JAR rozpoczyna zapisy na akcje

Od dzisiaj do 27 listopada br. potrwają zapisy na 100.000 akcji serii A i C Creepy Jar – warszawskiego, niezależnego producenta gier z gatunku survival simulation. W transzy inwestorów indywidualnych oferowanych jest 32.354 sztuk Akcji nowej emisji serii C. Inwestorzy instytucjonalni obejmą akcje istniejące serii A. Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ. W Q1 2018 r. spółka planuje debiut na rynku NewConnect.

– Naszym celem jest dynamiczny rozwój działalności, zebrane podczas oferty środki z pewnością pomogą nam zwiększyć skalę działania. Docelowo, chcemy stać się liderem rynku gier survival simulation, w którym dostrzegamy olbrzymi potencjał. – informuje prezes Creepy Jar, Krzysztof Kwiatek.

Pozyskane z emisji środki zostaną przeznaczone na przeprowadzenie działań marketingowych pierwszej – pod firmą Creepy Jar – gry z gatunku survival simulation oraz rozpoczęcie prac nad drugim tytułem. – GREEN HELL to nasz flagowy produkt, symulator przetrwania w dżungli amazońskiej, gdzie gracz sam musi poradzić sobie w trudnym i nieznanym dla niego środowisku. Tylko od niego i jego umiejętności zależy czy uda mu się przetrwać. Premierę GREEN HELL zaplanowaliśmy na przełom pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku. – informuje Krzysztof Kwiatek.

Developer nie podjął jeszcze decyzji czy sam wyda grę, czy poszuka zewnętrznego wydawcy. – Zdajemy sobie sprawę, że im bardziej doświadczony i rozpoznawalny wydawca tym większa szansa na powodzenie gry – duży wydawca gwarantuje dobrą promocję produktu i tym samym dotarcie do większej rzeczy odbiorców. Jeśli okaże się, że współpraca z wydawcą z zewnątrz będzie korzystna dla projektu i firmy to jesteśmy na nią otwarci. Rozmawialiśmy już wstępnie z kilkoma wydawcami, którzy wyrazili zainteresowanie współpracą. Decyzję podejmiemy w późniejszym etapie. – dodaje prezes Creepy Jar.

Creepy Jar to studio, za którym stoi wieloletnie doświadczenie na rynku. Właściciele spółki współtworzyli wiele rozpoznawalnych na świecie i sprzedanych w milionach egzemplarzy tytułów m.in. Dying Light, Dead Island, Mad Riders, nail'd. – Jesteśmy doświadczonym teamem, posiadamy uzupełniające się kompetencje – gameplay, grafika, kod, design. Nasza strategia zakłada skompletowanie w ramach własnego portfela produkcyjnego kilku tytułów gier „premium indie" z gatunku survival simulation. W tym celu chcemy zwiększyć zespół produkcyjny, w czym pomoc mają zebrane podczas IPO środki. – informuje prezes spółki.

Celem emisyjnym jest także produkcja dodatków do podstawowej wersji GREEN HELL (DLC) Spółka nie wyklucza kilku rozszerzeń gry, udostępnianych przez wydawcę za pośrednictwem internetu – to m.in. mapy czy dodatkowe pakiety misji. Produkcja pierwszych dodatków zaplanowana jest na początku kwietnia przyszłego roku.

źródło: Strict Minds