CHERRYPICK GAMES notuje świetne wyniki i wchodzi na giełdę

Cherrypick Games zanotowało w III kwartale 4,0 mln zł przychodów, 1,80 mln zł zysku operacyjnego i 1,40 mln zł zysku netto. Świetne wyniki to efekt komercyjnego sukcesu gry „My Hospital” – sztandarowej produkcji spółki. Akcje Cherrypick Games, które we wrześniu przeprowadziło ofertę publiczną, zadebiutują na rynku NewConnect w piątek 24 listopada. W wyniku Oferty Publicznej spółka została wyceniona na ponad 75 mln zł.

Od początku roku przychody Cherrypick Games wyniosły już 10,97 mln zł wobec 664 tys. zł przed rokiem. Zysk operacyjny wynosi już 3,54 mln zł, a zysk netto po dziewięciu miesiącach roku to 2,65 mln zł. Najbardziej znana gra spółki, to „My Hospital” – produkcja która zadebiutowała 19 stycznia tego roku, podbiła serca wielu graczy z ponad 200 krajów świata i została pobrana już łącznie 6,4 mln razy.

„My Hospital to projekt, który ciągnie rośnie i najlepsze ciągle jeszcze przed nim. Cykl życia projektu takiego typu to 3-4 lata, w tym czasie cały czas udoskonalamy grę, dodajemy nową zawartość i pozyskujemy kolejnych graczy. Można śmiało powiedzieć, że jest to nie produkt, co usługa oferowana online (Game as a Service)” – powiedział prezes Marcin Kwaśnica.

Warto zaznaczyć, że przychody Cherrypick Games rosły z każdym, kolejnym kwartałem tego roku. W okresie styczeń – marzec było to 2,59 mln zł, w kolejnych trzech miesiącach – 3,44 mln zł, a w III kwartale – 4,00 mln zł. Spółka niedawno poinformowała, że „My Hospital” otrzyma wersję „przeglądarkową”.

„Cherrypick Games jest rentowne od początku swojej działalności, czyli od 2014 r., jednak My Hospital to projekt, który przenosi nas na wyższy poziom. Doświadczenia i dane zebrane dzięki niemu pomogą nam zrealizować kolejne, podobne skalą projekty nad którymi już pracujemy” – wyjaśnił Marcin Kwaśnica. Zespół Cherrypick Games S.A. pracuje obecnie na dwiema nowymi grami z segmentu Free2Play. Realizuje też projekt „CherryStream”, który uzyskał dofinansowanie w ramach programu GameINN.

We wrześniu Cherrypick Games zakończył Ofertę Publiczną, z której pozyskał na dalszy rozwój 6,21 mln zł. Inwestorzy objęli wszystkie oferowane akcje, a redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 91,08%. W wyniku oferty Spółka została wyceniona na 75,21 mln zł.

Zgodnie z zapowiedziami, akcje spółki trafiają do obrotu giełdowego po tym jak sąd rejestrowy zatwierdził podwyższenie kapitału, a KDPW przeprowadziło proces ich rejestracji.

„Cieszymy się, że mamy za sobą formalności i debiutujemy na NewConnect, ale naszą ambicją jest szybkie przeniesienie notowań na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych” – zaznaczył Marcin Kwaśnica.

Wśród innych znanych tytułów warszawskiej spółki znajdują się m.in. „Touchdown Hero”, który został pobrany przez graczy już 3,3 mln razy, a także „Must Deliver” (1,6 mln pobrań) i „Auctioneer” (1,8 mln pobrań tylko w pierwszym tygodniu).

źródło: InnerValue Investor Relations