AGROLIGA GROUP PLC zadebiutowała na New Connect

Warszawa, dn. 11 lutego 2011 r., Dzisiaj na rynku NewConnect zadebiutowała Agroliga Group PLC, zarejestrowana na Cyprze spółka holdingowa działającej na Ukrainie grupy produkującej olej słonecznikowy, prowadzącej uprawę zbóż oraz hodowlę bydła mlecznego. Kurs akcji na otwarciu wzrósł do 116 zł, czyli o 43% procent względem ceny emisyjnej (81 zł). Z prywatnej emisji, która poprzedziła debiut, Agroliga pozyskała 1 mln euro. Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje modernizacji zaplecza produkcyjnego Spółki. Funkcję Autoryzowanego Doradcy pełni WDM Autoryzowany Doradca sp. z o.o.

„Dzisiejszy debiut na rynku NewConnect jest częścią naszej strategii zwiększania skali
i transparentności biznesu w skali międzynarodowej. Oczywiście wpływ na to ma zarówno prestiż warszawskiej giełdy jak i kapitał, jaki na niej pozyskaliśmy. Przeznaczymy go na sfinansowanie intensywnego rozwoju, co docelowo ma pozwolić nam na przenosiny na rynek główny GPW.
Sądzę, że w ten sposób pokazujemy ciekawą drogę wzrostu innym spółkom z regionu, w tym
z Ukrainy. Dzisiejszy debiut dowodzi również, że atrakcyjna wycena podczas emisji akcji - w naszym przypadku wskaźnik P/E wynosił około 5, może być bardzo korzystna dla większościowych właścicieli w związku z dużym zainteresowaniem emisją oraz potencjałem wzrostu kursu na rynku wtórnym, co pokazują choćby dzisiejsze notowania. Dziękujemy inwestorom, którzy objęli nasze akcje w ofercie private placement. Dzięki ich zaufaniu Agroliga pozyskała 1 milion euro, który przeznaczymy na modernizację parku maszynowego oraz powiększenia kompleksu hodowlanego. Zamierzamy pracować na nasze wyniki finansowe tak, aby do końca 2012 roku znaleźć się
w indeksie spółek NCLead. Następnym krokiem będzie przejście na parkiet główny GPW.” – mówi Oleksander N. Berdnik, Prezes Rady Dyrektorów Agroliga Group PLC.

źródło: Public Image Advisors