ACARTUS przejął biuro w Jastrzębiu Zdrój i Cieszynie

Jastrzębie Zdrój, 2 lutego 2011 r. – ACARTUS S.A. – spółka prowadząca sieć biur rachunkowych – przejęła szóste biuro rachunkowe, zlokalizowane w Jastrzębiu Zdrój i Cieszynie. Rozwój struktur ACARTUS S.A. realizowany jest w ramach kontynuacji strategii mającej na celu konsolidacje biur rachunkowych w Polsce i za granicą. Z końcem 2010 roku ACARTUS S.A. zakończył sukcesem prywatną emisję akcji o wartości 1 mln zł. Autoryzowanym Doradcą jest Inwestexpert Corporate Finance sp. z o.o. Debiut na NewConnect planowany jest na przełom lutego i marca 2011 roku.

- „Biuro Alfa zlokalizowane w Jastrzębiu Zdrój i Cieszynie jest już szóstym biurem działającym
w strukturach ACARTUS S.A. Co ważne, jego nabycie będzie miało istotne przełożenie zarówno na nasze przychody jak i wynik netto. W 2010 biuro Alfa miało rentowność na poziomie 17,5% przy przychodach przekraczających 1 mln zł. Przejmowanie takich firm jest zgodne z naszą strategią konsolidacji rynku, ponieważ zapewnia zarówno istotny wzrost skali biznesu, jak i atrakcyjną stopę zwrotu z inwestycji. Jednocześnie nie wykluczamy również akwizycji podmiotów działających
w jeszcze większej skali. Już teraz planujemy takie ruchy, które będziemy chcieli finalizować w dalszej części roku. W perspektywie dwóch lat oprócz rozwoju organicznego, to właśnie akwizycje mają pozwolić na kilkukrotne zwiększenie skali działalności spółki.” - mówi Piotr Piekarski, Prezes Zarządu ACARTUS S.A.

W roku 2009 ACARTUS S.A. zanotował 1,86 mln zł przychodów i 45 tys. zł zysku netto, w roku 2008 przychody i zysk netto wynosiły odpowiednio 1,46 mln zł i 48 tys. zł.

Od 2006 roku ACARTUS realizuje strategię budowy silnego podmiotu branżowego o wysokiej renomie poprzez proces przejmowania mniejszych biur rachunkowych. Obroty wszystkich biur należących do Spółki w 2010 roku sięgnęły blisko 2 mln zł. W planach spółki jest także budowa sieci franczyzowej.

***

ACARTUS S.A. - spółka prowadząca sieć biur rachunkowych świadczących kompleksowe usługi
w zakresie doradztwa podatkowego i księgowego oraz prowadzenia spraw kadrowo-płacowych. ACARTUS S.A. posiada obecnie sześć oddziałów na Górnym Śląsku. Spółka posiada certyfikat jakości ISO 9001. Głównym akcjonariuszem ACARTUS S.A. jest jej Prezes i założyciel – Piotr Piekarski, a także spółka Inwestexpert Corporate Finance sp. z o.o.

Więcej informacji: www.acartus.pl

źródło: Public Image Advisors